Běháme s Emilem

08.11.2017

Na základní škole v Dobřanech v Orlických horách jsou si dobře vědomi důležitosti pohybu, a tak uspořádali každodenní dobrovolný běh po vyučování. Kilometrového Běhu s Emilem se tam každý den účastní až neuvěřitelných 50 dětí a přidávají se také rodiče a učitelé.

Děti žene vpřed slavné Emilovo heslo "Když nemůžeš, přidej!"

Tuto aktivitu již podpořil např. Český olympijský výbor nebo přední sportovci, jako jsou Koukalovi nebo skibobista David Krejčí. Všichni nadšenci, kteří by se chtěli účastnit běhu s Emilem a podpořit tak pohyb mladistvých, jsou srdečně zváni.

A TAK JSME SE PŘIDALI TAKÉ.  DNE 9. ŘÍJNA 2017 VYBĚHLA PRVNÍ SKUPINKA  ŽÁKŮ V DOPROVODU UČITELŮ Z ŘAD  BĚŽCŮ-DOBROVOLNÍKŮ NA SVŮJ KILOMETROVÝ OKRUH VYMĚŘENÝ NEDALEKO ŠKOLY.

BĚH S EMILEM se stal od té doby tradicí a spousta dětí i učitelů běhá pravidelně vždy v pondělí - ve středu - v pátek. Je vidět, že žáci naší školy nejsou žádní peciválové a že v učitelích mají ohledně vztahu k pohybu dobrý příklad ! :-)

První v cíli postupně povzbuzují další dobíhající a vítají se plácáním dlaní. Běhá se  v podstatě za každého počasí. Nejde o rychlost ani o umístění, ale podstatou je zúčastnit se. Nikdo neběží sám. Ten první ani ten poslední.