Exkurze do Prahy

25.05.2017

Ve čtvrtek 25. května vyrazili žáci 4. a 5. ročníku na exkurzi do Štefánikovy hvězdárny v Praze. Kromě projekce pořadu o vesmíru měli možnost zúčastnit se diskuze s astronomem, který odpovídal na jejich dotazy a trpělivě vše vysvětloval . Děti měly rovněž možnost vstoupit do kopule, kde dalekohledem pozorovaly oblohu, především Slunce. Na závěr si prohlédly výstavní prostory hvězdárny a samozřejmě měly také možnost zakoupit si nějaké suvenýry.

Po návštěvě hvězdárny na Petříně všichni absolvovali tajemnou cestu zrcadlovým bludištěm a někteří odvážlivci vylezli i na mladší sestru Eiffelovy věže - Petřínskou rozhlednu, která je z nejkrásnějších věží tou nejvýše položenou.

A protože cestu na Petřín absolvovaly děti metrem, tramvají a dokonce lanovkou, na zpáteční cestu na vlakové nádraží jsme vyrazili pěšky. Naše trasa vedla od Strahovského kláštera, přes Pohořelec na Pražský hrad. Štěstí nám přálo a děti měly možnost sledovat výměnu hradní stráže. Pak musely projít bezpečnostní kontrolou, což byl pro mnohé obrovský zážitek. Starými zámeckými schody sešly do podhradí a dál vedla cesta kolem sídla parlamentu a senátu až na Malostranské náměstí, Staroměstské náměstí, Karlův most, Václavské náměstí a pak už hurá na vlak!

Nožky už byly opravdu ucaprtané, ale zážitků hodně.