Exkurze do Prahy - 4. roč.

29.05.2019

Ve středu 29. 5. 2019 navštívili žáci 4. ročníku v rámci školní exkurze Prahu. Prohlédli si některé pamětihodnosti a významná místa jako např. Václavské náměstí a Národní muzeum, Tančící dům, Slovanský ostrov, Národní divadlo, Staroměstské náměstí a také Karlovo náměstí.

Na Novoměstské radnici zhlédli Neviditelnou výstavu. Na vlastní kůži si měli možnost vyzkoušet, jaké výzvy nevidomí lidé každý den zvládají. Výstava probíhala ve speciálních zatemněných místnostech, kde se i oni na chvíli stali nevidomými. Po celou dobu se jim věnovali nevidomí průvodci. Poté, co se vynořili ze tmy, zjistili, že pohled na svět je úplně jiný, než předtím. V osvětlené části výstavy našli celou řadu zajímavých exponátů jako např. braillskou abecedu, lupu na zvětšování textu, videa o tom, jak nevidomí sportují apod.

"Být ve tmě je pro lidi velká změna, někdy stres, ale také šance na chvíli změnit pohled na svět, na sebe i na život. Jde o to vystoupit z toho, co známe a zkusit prožít něco nového, čeho se sice můžeme obávat, ale někdy se tomu stejně nevyhneme." (Jaromír Pšanský, průvodce)

-jh-