LVVZ - neboli HURÁ NA LYŽÁK :-)

02.03.2018

Lyžařské výchovně vzdělávací zájezdy

V letošním školním roce absolvovali lyžařský kurz nejen žáci II. stupně, jak bylo vždy na naší škole zvykem, ale tentokrát měli možnost se základům sjezdového lyžování naučit i žáci 5. ročníku, a to v termínu od 11. 2. do 16.  2. v Orlickém Záhoří. Pro všechny zúčastněné to byl obrovský zážitek. Naučili se pohybovat na lyžích, zvedat se v lyžařské výstroji ze země, vyjet lanovkou na svah a dokonce ho i bezpečně sjet.

Hned následující týden absolvovali lyžařský výcvik ve stejné lokalitě také žáci 8. ročníku. Někteří prohlubovali své dovednosti jak ve sjezdovém lyžování, tak v běhu na lyžích, jiní se s těmito disciplínami teprve seznamovali. I v tomto případě se všichni mohou po zvládnutí kurzu považovat za bezpečné lyžaře. Téměř všichni pak své dovednosti mohli vyzkoušet v závěrečném závodu ve slalomu.

Kromě lyžování, které bylo ukončeno karnevalem na lyžích, měly děti možnost využívat volné chvíle hraním kolektivních her, stolního tenisu či ručními pracemi. Dále se také zúčastnily přednášky o vysokohorské turistice v Himalájích a navštívily Masarykovu chatu na Šerlichu.