Slavíci v Javornici 2017 - II. ročník (aneb když nás zpívání baví)

26.06.2017

7. června 2017 proběhl na naší škole II. ročník školní soutěže v sólovém zpěvu pod názvem Slavíci v Javornici. Zájem byl opět značný,  neboť se mezi žáky našla spousta odvážných zpěváků, kteří se rozhodli překonat svoji trému a podělit se s obecenstvem i porotou o svoji radost ze zpívání. 

I letos museli žáci přednést nejprve povinnou píseň, kterou byla tentokrát skladba "Já do lesa nepojedu" pro mladší žáky a "Černé oči jděte spát" pro zpěváky II. stupně. Změnou oproti loňsku však je, že jsme vytvořili v každé věkové skupině jednu kategorii navíc pro ty zpěváky, kteří se zpívání pravidelně věnují i mimo hodiny hudební výchovy, ať už sólově nebo v nějakém sboru. 

Porota, která zasedla ve složení p. řed. Dvořáková, p. uč. Adamcová, p. uč. Šípová a čestný člen poroty p. uč. Lorencová, neměla rozhodování vůbec jednoduché, neboť výkony v jednotlivých kategoriích byly velice vyrovnané. 

Příjemné odpoledne bylo zpestřeno také vystoupením dvou již zkušených zpěvaček, Terezy Čapkové a Adriany Melecké, které letos reprezentovaly školu na krajském kole známé soutěže Karlovarský skřivánek a přišly našim slavíčkům nejen zafandit, ale  i zazpívat. 

Věříme, že soutěžícím se dnešní odpoledne líbilo stejně jako nám a příští rok se opět těšíme na hojnou účast :-)

VÝSLEDKY:
Kategorie I.A
1. místo - Tereza Štěpánková
2. místo - Václav Mihulka
3. místo - Jindřich Pišl
Další soutěžící: Zuzana Horáková, Jakub Pišl

Kategorie I.A
1. místo - Elena Jašová / Tereza Šípová
2. místo - Helena Drašnarová
3. místo - Elena Folková / Eliška Marešová
Další soutěžící: Jakub Hartman, Lucie Doskočilová, Kristýna Vodehnalová, Kristýna Štěpánková

Kategorie II.A
1. místo - Sabina Holcová / Agáta Dusilová
2. místo - Andrea Holcová
3. místo - Natálie Dusilová