Den lesa ve škole a Lesní tábor Na Zadolci

26.05.2017

Každým rokem propůjčí Myslivecký spolek Javornice dětem, které jsou členy mysliveckého kroužku, svoji chatu Na Zadolci.

Letos měly děti od 26. 5. - 29. 5. 2017 opět nabitý program. V pátek organizovaly v základní škole projektový "Den lesa", za což si vysloužili od učitelů velkou pochvalu. Odpoledne studovali botaniku a stopy zvěře, opakovali testové otázky a kynologii.

V sobotu ráno odjeli všichni do Nového Města nad Metují na Pavlátovu louku, kde se konalo okresní kolo soutěže "O zlatou srnčí trofej". Děti si vedly velmi dobře a ve velké konkurenci obsadily přední místa. Po příjezdu na chatu a po večeři odešly děti s myslivci do lesa na čekanou. Před uložením ke spánku probraly ještě všechny své zážitky z lesa.

Víkendový pobyt korunovaný po celé tři dny slunečným počasím skončil nedělním obědem.