O zlatou srnčí trofej 2017

27.05.2017

V sobotu 27. 5. 2017 proběhlo v Novém Městě nad Metují okresní kolo soutěže s názvem O zlatou srnčí trofej, kterou společně organizovaly OMS Náchod a OMS Rychnov nad Kněžnou. Tato náročná soutěž proběhla za hezkého slunečného počasí na Pavlátově louce.

Soutěž má tři části. Děti musí absolvovat písemný test, poznávací stezku se 100 položkami a poznávání plemen loveckých psů, jichž bylo letos 13.

Podle věku jsou děti rozděleni do dvou skupin: Skupina A:  3. - 5. třída (mladší žáci) Skupina B: 6. - 9. třída (starší žáci)

Konkurence byla velká a naše děti obstály výborně.   V kategorii A - se umístily Veronika Plodková na 2. místě a Kristýna Vondráčková na 3. místě. Na 4. místě se umístila Nikola Dusilová.

V kategorii B - obsadila Adéla Škopová 4. místo, Pavel Prouza 5. místo, Natálie Dusilová 7. místo a Sváťa Mucha 9. místo.

Adéla Škopová zvítězila ve střelbě ze vzduchovky.